Kihnu Muuseumi püsiväljapanek

Kogu ekspositsioon ulatub ajas tagasi kuni 100 aastat. Tavapärast, esemelist püsiekspositsiooni täiendab Kihnu muuseumis multimeediaekspositsioon, mis kujutab endast filmilõike, slaidiprogramme ja helitausta. Ekspositsioon on üles ehitatud teemadest lähtuvalt.

Eestuba

EESTOAS on üldine pilt saarest, selle asustusest ja ehitistest. Siin saab puhata jalgu, juua tassi teed, turisti jaoks on siin infopunkt ja lastele mängunurk.
 
Multimeedia selles ruumis on TAUST tervitamisele: näidatakse katkeid ETV-s tehtud valmissaadetest. Teemaks loodus, inimesed tegelemas argiasjadega. Giidil on siin võimalus hääletut pilti kommenteerida ja täiendada. Vaatajatel tekib alati küsimusi ekraanil toimuva kohta. Siin asub piletilaud ja muuseumipood.

Lasteelu

LASTEELU kujutavas toas on multimeediaekspositsioon kõige interaktiivsem: puutetundlikul ekraanil saab külastaja ise mängida viktoriini, valida kuulamiseks erinevaid kihnu hällilaule, vaatamiseks erinevaid kihnu laste mänge.

Oluliste isikute tuba

OLULISTE ISIKUTE TOAS jooksevad ekraanilt non-stop filmilõigud , siin on video koos häälega jälgitav.

Meeste tuba

MEESTE TOAS on eriline põrand – kujutab valget jäävälja ja lõhet või jääpragu selle sees. Merekohin on taustaks, aga giid saab siin sekkuda, valides erinevaid meremeestelaule kuulamiseks või valida vaikuse ja hoopis ise laulda selles ruumis. Külastaja ise valikuid teha ei saa. Keldrivitriinis projitseerib projektor pildi põrandaekraanile altpoolt. Mereelustik merepinna all.

Naiste tuba

NAISTE TUBA on väga käsitöö rohke. Pulmakombestik koos veimede valmistamisega on keskseks teemaks. Ekraan täiendab seda kokkuvõtliku lõiguga Kihnu pulmafilmist.
 
Järgmises ekspositsiooniruumis on aidavitriin koos ääreni täis kirstudega ja käsikamber koos kõikmõeldavate talupidamises vajaminevate nõude ja riistadega. Ekraanil näidatakse erinevaid töid talus, põllu peal ja heinamaal.

Maalituba

Püsiekspositsiooni lõpetab MAALITUBA. Purjelaevameestel oli põhiliseks hobiks maalimine. Seda tehti laevas näiteks sobivat tuult oodates. Kihnu muuseumi kogudes olevad pildid on seintel ja erakogudes olevate piltide kujutisi näitame slaidišõuna ekraanilt.

Vahetatavate näituste ruum

VAHETATAVATE NÄITUSTE RUUM on ürituste läbiviimise kohaks.