Peaminister Jüri Ratase õnnitluskiri

Austatud omavalitsusjuhid!

Head kohaliku elu eestvedajad!

Kohaliku elu suuremaks väärtustamiseks seadustasime 1. oktoobri omavalitsuspäevana, mida tähistatakse tänasest riikliku tähtpäevana. Soovin sel puhul õnnitleda ja tänada kõiki Eestimaa omavalitsusi ning nende juhte ja elanikke. Samuti tunnustan kohalikke omavalitsusi ühendavat Eesti Linnade ja Valdade Liitu.

Kohalik omavalitsus on demokraatliku ühiskonnakorralduse alus. Eesti riik on nii tugev ja võimekas, kuivõrd on seda meie linnad ja vallad. Omavalitsuspäev annab võimaluse kohaliku omavalitsuse olemust, tegevust ning sellega seonduvaid küsimusi paremini tutvustada ja teadvustada. Teisalt on see hetk, mil iga-aastaselt meenutada meie omavalitsuste senist ajalugu ning tunnustada selle sündimise ja arengu juures olnud inimesi. Omavalitsuspäeva tähistamisega näitame, et hindame iga Eestimaa omavalitsuse tööd ja panust meie inimeste elujärje parandamisel.

Õnnitlen siiralt tänase omavalitsuspäeva puhul ning soovin palju edu ja jõudu edaspidiseks!

Kõige austusega

Jüri Ratas