Sotsiaaltransport

Kihnu vald osaleb Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatavas pilootprojektis "Sotsiaaltransporditeenuse korraldusmudelite testimine", mille käigus on võimalik tellida sotsiaaltransporti avalike teenuste kasutamiseks.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse kaudu saavad sotsiaaltransporti tellida ainult Pärnumaa kohalike omavalitsuste poolt sotsiaaltransporditeenusele suunatud kliendid.

Teenuse sihtrühmaks on:

1. Füüsilise erivajadusega inimesed, kes ei saa puudest tulenevalt kasutada ühissõidukit/autot;
  2. Psüühilise erivajadusega inimesed, kes ei saa seisundist tulenevalt kasutada ühissõidukit/autot;
  3. Eakad, kelle iseseisev toimetulek ei ole piisav;
  4. Inimesed, kes funktsioonipiirangu tõttu kasutavad abivahendit;
  5. Inimesed, kes vajavad raamitransporti, kuid ei vaja sõidu ajal meditsiinilist abi (ehk sõidud, mida ei tee kiirabi);
  6. Hoolduskoormusega inimesed (kaudne sihtrühm).

Võimalik tellida Kihnu siseseid sõite (poe, arsti, apteegi,  postkontori jne. külastus) või sõite mandrile avalike teenuste kasutamiseks.

Sotsiaaltransporditeenus on tasuline. Kihnu valla sisese sõidu ühe suuna soodushind kliendile tööpäeval on 2 eurot (edasi-tagasi 4 eurot).

Sõitude hind mandrile oleneb sellest, mis laevaga minna ja tagasi tulla.

Näiteks:

• edasi-tagasi sõidu soodushind tööpäeval Pärnusse maksab kliendile 8 – 10 eurot, millele ei lisandu laevapiletite tasu;
  • edasi-tagasi sõidu soodushind tööpäeval Tartusse maksab kliendile 26 eurot, millele ei lisandu laevapiletite tasu;
  • edasi-tagasi sõidu soodushind tööpäeval Tallinnasse maksab 22 eurot, millele ei lisandu laevapiletite tasu.

Kui soovid sotsiaalsõitu, siis võta ühendust sotsiaalametnikuga. Võimalusel teata sõidust varakult ette (vähemalt kolm-neli tööpäeva), sest sõidud tuleb tellida MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskusest.

Lisainfo ja sotsiaalsõitude tellimine: Sotsiaalametnik tel: 51 33 193, sotsiaalametnik@kihnu.ee