« Tagasi

Vaheaja videokoolitus noortele

Alguskuupäev: 27.02.19
Kestus 11:00
Tüüp: Koolitus
Asukoht: Kihnu Muuseum, 88003 Pärnumaa, Linaküla, Kihnu vald, Pärnumaa
  + Lisa minu kalendrisse

Aeg: 27. veebruar – 1. märts 2019

Algus: kell 11:00

Lõpp: kell 14:00

Osalejate arv: 10, alates 5. klassist

Koolituse korraldaja: Kihnu muuseum, koolitaja on Kihnu kooli vilistlane Jürgen Niit (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut)

Registreerumine siin lingil: https://goo.gl/forms/jcEiDJrMsUppk8Fa2

Sotsiaalmeediast on näha, et video on järjest rohkem kasvav trend fotode kõrval. Videoga on võimalus jutustada lugusid nii endast, enda vaadetest kui ka maailmas toimuvast. Video on üks suurimaid eneseväljendusviise ja noortel väga pop teema :-) Video on üks huvitavamaid viise talletada ajalugu. Aga, mis see video siis on? Ja kuidas teha huvitavaid, köitvaid videosid?

Kaasa võtta: oma kaamera (kui ei ole, katsume jagada, sest telefoniga tehtud filmi ei saa arvutis nii palju töödelda kui vaja)

  1. Päev, kolmapäev

Jürgen tutvustab ennast, oma tegemisi ja plaane. Koos arutletakse video- ja filmimaalima teemadel, mida see annab ning milliseid teadmisi, oskusi on vaja, et teha head videot. Räägin vabakutselise videotööst meedias kui ka üritustel (pulmad, reisid, mood, muusikavideo)

Tehnilise poole tutvustus:

  • Kaadrisagedus ja resolutsioon

  • Ava, säriaeg ja tundlikus (ISO)

  • White Balance ehk valge tasakaal

  • Fookuskaugused

  • Plaanid

  • Reeglid (180 reegel, 30 reegel)

  • Standardid

Katsetatakse eelkirjeldatu läbi ja moodustatakse grupid.

  1. Päev, neljapäev

Grupid valivad omale mõnest filmist või seriaalist lemmik stseeni (kestvus 1-2 minutit) ja koos vaadatakse need läbi. Grupid hakkavad seda järgi tegema võimalikult täpselt. Alates dialoogist kuni kaamera rakurssideni ja võimalusel valguse kontrollimiseni. Päeva lõpus vaatame materjali üle ning arutletakse, kas saaks midagi paremini või täpsemini juurde teha.

  1. Päev, reede

Tutvutakse monteerimis programmiga DaVinci Resolve, põhilised võtted monteerimises, ajajoon ja plaanide asetuse ning üleminekutest (jump cut, J -lõige, L-lõige), heli ja heli tähtsuses videos. Monteeritakse kokku teisel päeval filmitu, lisatakse heli ning vajadusel muusika.

Vaadatakse üle gurpitööd ning analüüsitakse tehtut. Huvilistega tehakse plaani
Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali jaoks.